Witam w świecie badań klinicznych
prowadzonych zgodnie z Dobrą Praktyką Kliniczną (ang. Good Cinical Practice – GCP)

 

O autorze

Nazywam się Tomasz Kosieradzki.   LinkiedIN
Od wielu lat zajmuję się wyszukiwaniem i naprawą słabych punktów w badaniach klinicznych leków (formalnie: badanych produktów leczniczych). Jestem audytorem GCP (Good Clinical Practice – Dobra Praktyka Badań Klinicznych) i doradcą ds. jakości badań klinicznych i systemów zarządzania jakością (ang. Quality Management System – QMS). Prowadzę własną firmę  KOSIERADZKI.com i jestem też odpowidzialny za inicjatywę szkoleniową
AcademyGCP.com, dzięki której znajdziecie Państwo możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności.

O blogu

Blog ten jest odpowiedzią na pytania jakie często powtarzają się w trakcie prowadzonych przeze mnie szkoleń, seminariów i wykładów.

Podzielę się tutaj moimi spostrzeżeniami i doświadczeniem zebranym w trakcie pracy dla firm prowadzących badania kliniczne na zlecenie (ang. Contract Research Organisation – CRO) jak i dla firm farmaceutycznych (tzw. sposorów). Choć w tytule odwołuję się do Dobrej Praktyki Badań Klinicznych (ang. Good Clinical Practice – GCP) to tematyka bloga będzie wykraczać poza ten międzynarodowy standard. Opiszę wszystko, co mnie w badaniach interesuje od systemów zapewniania jakości, audytów, inspekcji, prawa, etyki eksperymentów medycznych poprzez teorie powstawania i zarządzania błędami do bezpieczeństwa farmakoterapii, badań leków biologicznych i biopodobnych.

 

Informacja

Na blogu www.BlogGCP.pl, o ile nie zostanie inaczej to zaznaczone, prezentuję wyłącznie moje poglądy. Poglądy tu przedstawiane, choć nie można wykluczyć, że czasem mogą być zbieżne z poglądami instytucji lub organizacji trzecich, nie są i nie będą przez nie inspirowane, zatwierdzane lub sponsorowane.

Komunikacja z autorem

Jeśli więc, czytelniku masz jakieś pytanie z zakresu badań klinicznych to chętnie na nie odpowiem.
O co można pytać? O wszystko co ma związek z tematyką badań.
Laik może zapytać – Czy można testować leki na ludziach?
Profesjonalista zaangażowany w badania: Jak przygotować się do audytu lub inspekcji GCP?
Uczestnik badania: – Czy mam prawo do wglądu do dokumentacji badania?
Student – Jak zdobyć pracę w badaniach?
I tak dalej. ………………………….- Tu jest miejsce na TWOJE pytanie.

Równie chętnie przedyskutuję z tobą „ciekawe i trudne przypadki”, które spotykasz w swojej pracy. Oczywiście pozbawione szczegółów biznesowo ważnych.

Wszelkie komentarze są dla mnie bardzo cenne i mile widziane jako źródło inspiracji, choć te obraźliwe i niecenzuralne, jeśli się pojawią, będę usuwać.

 

info@kosieradzki.com
Tomasz Kosieradzki

Na blogu wykorzystano zdjęcia następujących autorów:

[blog_subscription_form]

1 komentarz

Natalia · 1 czerwca, 2015 o 10:02 pm

Bardzo cieszę się, że zainteresowałam się tym tematem dopiero teraz, bo widzę, że Pan też od niedawna prowadzi tego bloga:) a jako dla laika, informacje przedstawione przez Pana są dla mnie jasne, konkretne i przede wszystkim ciekawe.

W temacie jestem od roku jako pacjent. Rzs zdiagnozowano u mnie w wieku 20 lat. potem 7 lat bezskutecznego leczenia i ściemy lekarzy z nfz na temat leczenia biologicznego. W końcu jakoś trafiłam na ośrodek badawczy i w końcu jakieś efekty leczenia…
Z zawodu jestem fizjoterapeutą i na tym stanowisku pracuję.

Pracą w zespole badawczym jestem zainteresowana z dwóch powodów. Mimo postępów w moim leczeniu, obawiam się, że może być mi ciężko do 63 roku życia pracować fizycznie z pacjentami. po drugie, wiem że to nie główna idea, ale naprawdę badania te są szansą dla wielu pacjentów w polskiej rzeczywistości.

zastanawiam się nad rozpoczęciem od września studiów w tym kierunku. Czekam na kolejne posty na blogu. I jak tylko jakieś warsztaty, szkolenia…

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *